Zoo tycoon2

3. května 2008 v 14:08 |  Zoo Tycoon

Určitě všichni znáte hru Zoo Tycoon2, ale možná všicni ne.Tady je článek jak tuto hru více poznat.

Když spustíte hru objeví se vám (pokud nemáte plnou verzi) jen "play free trial". Klikněte na něj. Po kliknutí se vám ukáže mapa zeměkoule, dole klikněte na zelenou fajfku. Začínáte hrát.

Pokud nemáte plnou verzi:

1. máte pouze 4 zvířata

2. ploty pro zvířata- jsou jen ty které 4 zvířata potřebují

3. méně obchodů pro návštěvníky

4. méně potravy pro zvířata

Moje tipy:

Co dělat, když jsou zvířátka nešťastná?

Pokud jsou vaše zvířátka nešťastná, postupujte následovně:

1. Máte správně postavený výběh?

Klikněte na zvířátko. Objeví se vám okno, v němž vyberte hlavu ošetřovatele a opět na ni klikněte. V novém okně se dozvíte, čeho je ve výběhu moc, a čeho málo. Pokud je zvířátko svýběhem spokojeno, bude to tam taktéž napsáno.

2. Nejsou ošetřovatelé příliš zaneprázdněni?

Pokud je příliš mnoho výběhů, a málo ošetřovatelů, nebudou stíhat zaopatřit všechna zvířátka - uklidit jejich výkaly, dát jim nové jídlo nebo je ošetřit.

Jak zjistit, co si o zvířátku myslí návštěvníci?

Jsou dva způsoby jak se to dozvědět:

1. Klikněte na zvířátko. Objeví se okno. Vlevo dole je taková ta bublina, co se používá pro řeč v kreslených komiksech. Klikněte na ni. Objeví se vám, co danému zvířátku říkají hosté, kteří se na něj dívají

2. Klikněte na toho daného hosta, který vás zajímá, a opět zvolte bublinu. Dozvíte se, co si zrovna myslí o celé zoo, ale většinou tam bývá i něco o zvířátku, na které se zrovna dívá.

Co dělat, pokud se zvířátka cítí špatně z velkého množství hostů?
Nechte pro náhled do výběhu jenom jednu stěnu. Zbylé tři oplo»te neprůhledným plotem. Pokud ani to nepomůže, postavte k prosklené stěně pár stromů, nebo některé kusy průhleného plotu vyměňte za neprůhledné.

Jak udělat hosty co nejš»astnějšími?

Na toto existuje hned několik triků, tak tady je pár základních:

1. Dávejte si pozor, aby hosté měli VŽDY a z každého místa výhled na zvířátka. Pokud na jedné straně máte vybudované restaurace apod., na druhé straně by měly být výběhy.
2. Čím více různých výběhů a různých zvířátek, tím více budou hosté spokojeni.
3. Řiďte se heslem: š»astné zvířátko = š»astný host
4. Postavte různé atrakce a zvířecí domy (např. opičí, hmyzí, atd.). Co však udělá hosty nejš»astnějšími je japonská zahrada. Tak na ni nezapomeňte.
5. Použijte sochy, fontány, mapy, .
6. Stavte cesty z cihel, nebo kamenných kostek.
7. Na výběhy používejte skleňené oplocení.
8. Najměte někajé průvodce a přidělte jim výběhy.

Občerstvení v zoo

Já osobně mám s touto částí zoo problémy. Přestože mám vystavené stánky, lidé je nevyužívají. Obecně platí pravidlo, že jedna restaurace dovede nahradit spoustu stánků. Údajně stačí jedna restaurace na 300 hostů, ale s tím já nesouhlasím. Pravda je, že v restauraci dostane zákazník kompletní péči. Dostane napít, najíst, odpočine si a může si odskočit na záchod. Taktéž potom nemusíte stavět tolik odpadkových košů, které činí hosty neš»astnými.

Přemis»ování hostů

Oproti verzi ZOO Tycoon má datadisk Marine Mania jednu obrovskou a výbornou novinku. Pokud chcete něco postavit, a překáží vám tam host, můžete ho prostě čapnout, a přemístit jinam. V Zoo tycoon jste museli čekat, než se odkodrcá sám, což leckdy bylo dosti zdlouhavé.

Učinění návštěvníků š»astnými ihned po vstupu

V ZOO tycoon je mnoho objektů, jejichž umístění v areálu zvyšuje spokojenost hostů. Sochy bighornů umístěné hned u vstupu zvýší jejich spokojenost o 8 bodů u každého hosta. Želví fontána zvyšuje spokojenost o 15 bodů, sloní fontána o 6 - 10. Umistěte jich ve vaší zoo proto co nejvíce.
(Některé tipy neplatí u zkušební verze.)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.